BASINDA BİZ
 

35 kilo verdi, 16 yaş gençleşti

[12.02.2014]

Hoşsemerci Diyetisyen Ecem Ülker’in kontrolünde gerçekleştirdiği program ile 35 kilo verdi, Hoşsemerci 6 aylık programın ardından metabolik yaşının 51′den 35′ e düştüğünü söyledi.

Kilo problemi yüzünden Özel Egeumut Hastanesi’nde Diyetisyen Ecem Ülker’e başvuran Murat Hoşsemerci 6 ayda 35 kilo verdi. Hoşsemerci yaptığı açıklamada; “Daha önce kendim bir program uygulamaya çalıştım. Ancak başarılı olamadım, üstelik sağlıksız bir şeklide verdiğim kilonun fazlasını aldım. Diyetisyen Ecem hanıma geldikten sonra 6 aylık bir programa başladık ve hiç bir şekilde aç kalmadan 35 kilo verdim. Artık daha bilinçliyim ve spor yapıyorum ve daha sağlıklı besleniyorum. İnsanın hayatında gerçekten çok büyük değişiklikler oluyor, eşim ve çocuğum durumdan çok memnun. Kızım bile onunla oyun oynarken ‘Baba artık kemiklerin batıyor’ diyor buda hepimizi hem güldürüyor hem de sevindiriyor. Özel Hastane Diyetisyeni Ecem hanıma çok teşekkür ediyorum, hayatımda büyük bir değişim sağladı ve herkese de tavsiye ediyorum.” dedi.

Konu hakkında bilgi veren Özel Egeumut Hastanesi Diyetisyeni Ecem Ülker ise; “Murat  Bey 39 yaşında , mesleği  muhasebe olan bir danışanım, kendisiyle tanışmamız 07.02.2013 tarihinde diyet ve beslenme polikliniğine geldiğinde oldu. Murat  Bey den bazı kan tetkikleri yapılmasını ve alışkanlıklarının saptanması ile sağlıklı beslenme programını oluşturacağımı belirttim. Yapılan kan tetkikleri sonucunda Murat Bey in Bozulmuş Glukoz Toleransı(Şeker hastalığının(TİP2 DM) ilk aşaması)  tanıları olduğu saptandı. Bu çıkan tanı için tedavi öncelikle Murat Bey in beslenme, sigara ve alkol alışkanlıkları ve sporla ilgilenip ilgilenmediğinin saptanması ile oluşturuldu.

Murat  bey in sağlıklı beslenme programında bozulmuş Glukoz Toleransı için sağlıklı beslenme programında  ekmek çeşidini ve ara öğün düzenini  oluşturarak insülin salınımını dengeye getirmiş olduk. sağlıklı beslenme programına ek olarak düzenli  yürüyüşlerimiz koşularımızı ardından ise Murat Bey ‘in ilgilenmiş olduğu kas kondisyon çalışmaları ile kas yapısını artırarak tedaviye destek süreci oluşturuldu. Murat bey ile sağlıklı beslenme programına başladıktan 2 hafta sonra kontrolümüz ara öğünlerde ufak değişiklikler yapıldı. Sonraki kontrolümüzde ise tekrar kan tetkikleri yapıldı ve bu tetkikler sonucunda Bozulmuş Glukoz Toleransı tanısı artık Murat Bey in hayatından çıktı.

 


« Tüm Haberler